Półkolonie English on horseback - English among horses!

     Serdecznie zapraszamy zwolenników aktywnego wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu w przedziale wiekowym 7-9 lat, a zwłaszcza miłośników 4 kopyt, do wspólnego odkrywania bogactwa języka angielskiego i pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie natury w końskim towarzystwie :)

     Wakacje z naturą: English on horseback – English among horses! to autorski projekt wykorzystujący zarówno elementy kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona, czyli nauki poprzez ruch, jaki i naturalną potrzebę dzieci bezpośredniego kontaktu z żywymi zwierzętami do wspomagania procesów poznawczych.

     Celem projektu jest zarówno rozwój językowy uczestników jak i pomoc w pokonywaniu własnych lęków i budowaniu poczucia: umiem, potrafię, dam radę. Do realizacji celu korzystamy z nieocenionej pomocy końskich terapeutów, wybranych ćwiczeń gimnastyki mózgu oraz doskonałego źródła pozytywnej energii, jakim jest otaczająca nas natura.

     Zajęcia językowo-praktyczne prowadzone są z podziałem na grupy w klimatyzowanej sali wykładowej oraz na otwartej przestrzeni. Pakiet językowy opiera się na elementach podstawy programowej dla klas 1-3 SP i jest dodatkowo wzbogacony o materiał leksykalny ze świata hippiki i szeroko rozumianego świata natury.

     Szczegóły scenariuszy poszczególnych dni pomoże napisać nam sama Matka Natura przy znaczącym wpływie indywidualnych zainteresowań uczestników, ale z pewnością nie zabraknie:

-      + olbrzymiej dawki ruchu, radości i relaksu na koniu, przy koniu, pod koniem, nad koniem, wśród koni z wplecionymi elementami aktywizacji językowej - oczywiście z naturą w tle …

       + usystematyzowania i utrwalenia wiedzy z wybranych zagadnień podstawy programowej z języka angielskiego dla klas 1-3 SP

         + aktywnych obserwacji otaczającego nas świata zwierząt i roślin z obowiązkowymi zadaniami praktycznymi ...

Ramowy plan dnia:

8.00 - 8.30 - przyjazd uczestników
8.30 - 8.45 - zapoznanie / przypomnienie zasad bezpiecznego pobytu, rozgrzewka integracyjna
8.45 - 10.45 - zajęcia językowe / zajęcia praktyczne z końmi - kucykami
10.45 - drugie śniadanie
11.15 - 13.00 - zabawy plenerowe
13.30 - obiad
14.00 - 15.00 - poobiedni relaks na łonie natury
15.00 - 16.30 - zajęcia obserwacyjno-warsztatowe / zajęcia praktyczne utrwalające wiedzę
16.30 - 17.00 - podsumowanie dnia, planowanie zajęć dnia następnego
17.00 - powrót do domu

     Powyższy plan dnia ma charakter informacyjny, z możliwością modyfikacji celem dostosowania do aktualnych warunków pogodowych i potrzeb grupy.

     Moduły: zajęcia językowe / zajęcia praktyczne z końmi-kucykami / zajęcia obserwacyjno-warsztatowe odbywają się z podziałem na grupy dostosowane ilościowo do charakteru wykonywanych zajęć.

     Pierwszego dnia pobytu planujemy dłuższą rozgrzewkę integracyjną, z zajęciami językowo-praktycznymi przeniesionymi na godziny popołudniowe, natomiast na zakończenie tygodnia przy sprzyjających warunkach pogodowych planowane jest przedłużenie pobytu do godzin wieczornych i ognisko, na które zapraszamy wszystkich chętnych rodziców/opiekunów i rodzeństwo uczestników wakacji z naturą.

     Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczną nad dzieckiem w godzinach 8.00 - 17.00, 3 posiłki dziennie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz woda niegazowana bez ograniczeń), a także wszelkie niezbędne materiały na zajęcia językowe oraz obserwacyjno-warsztatowe.

     Kameralne grupy. Rezerwacja miejsca po odesłaniu wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz wpłacie zadatku 300 PLN lub pełnej kwoty.

Cena za turnus:  800 PLN

Wakacje z naturą w 2021 roku:     5 - 9.07. 2021

                                                       16 - 20.08.2021